Ubytování a stravování v Sydney

Sydney - hotel HarbourviewSydney patří mezi velmi často navštěvovaná města, proto není divu, že zde naleznete velmi širokou nabídku různých ubytovacích zařízení. Na své si jistě přijdou jak milovníci pohodlí a luxusu, tak i ti, kterým stačí něco menšího a útulného.

Jestliže tedy toužíte po opravdovém komfortu, ubytujte se v některém pěti hvězdičkovém hotelu. Výjimečně můžete za jednolůžkový pokoj zaplatit i více jak 1 500 AUD, většinou ale narazíte na ceny podstatně nižší. Zvolit si můžete také ubytování v hotelu střední kategorie, kde za pokoj zaplatíte okolo 130 AUD za osobu na noc. Pokud ale budete chtít na ubytování co nejvíce ušetřit, vyhledejte si raději některý hostel, kde vás ubytování vyjde jen asi na 30 AUD. Hostely patří v Sydney mezi nejlevnější formu ubytovaní.

Rezervaci ubytovacího zařízení ale raději proveďte předtím, než se do tohoto významného města vydáte. Jednak dopředu získáte důležité informace o samotném zařízení, jednak budete mít jistotu, že po zdlouhavém letu budete mít kde složit hlavu. Rezervaci byste měli zařídit především v případě, že se do Sydney chystáte na konci ledna. V tuto dobu se totiž ve městě velkolepě slaví den jeho založení.

Hlavními pokrmy v Sydney i v celé Austrálii jsou ryby a jídla připravovaná z darů moře. Typickým australským jídlem je fish and chips. Jistotu, že dostanete na stůl čerstvou rybu nebo jinou mořskou specialitu, budete mít, pokud si zajdete do restaurace, v jejíž blízkosti se koná rybí trh. Skoro na každém rohu můžete narazit na některý fast food.

V Sydney, stejně jako třeba v Melbourne, můžete navštívit restaurace zaměřené speciálně na jednotlivé světové kuchyně, od řecké přes čínské až po indické. Pokud se vám zasteskne po české kuchyni, nemusíte si zoufat. Přímo v Sydney najdete českou restauraci Praha, která byla už několikrát oceněna jako nejlepší restaurace ve městě. Ochutnat musíte i místní víno.

Vyhledejte si ubytování na Booking.com

© Copyright 2021 | Sydney (Austrálie) | www.esydney.cz
Provozuje: TravelBees.cz