Památky a zajímavosti v Sydney

Sydney - loď EndeavourAustralské největší město Sydney má návštěvníkům opravdu hodně co nabídnout. Jsou zde zajímavé architektonické budovy, mnoho muzeí a galerií, ale i místa, kde si můžete odpočinout a nabrat síly na další objevování krás tohoto města.

Za prohlídku jistě stojí místní Královská botanická zahrada, jejíž součástí je i skleník věnovaný tropické fauně. Až projdete celou zahradu, dostanete se k sídlu vlády Nového Jižního Walesu. Cestou ze zahrady z kopce dolů se vám naskytne jeden z nejúchvatnějších pohledů na symbol města, budovu opery.

Jedním ze symbolů tohoto největšího australského města je kromě budovy opery také Sydney Harbour Bridge, který spojuje přístav se Severním Sydney. Za poplatek si most můžete dokonce slézt. Významným místem v Sydney je i čínská čtvrť a zahrada. Čínská čtvrť v Sydney je především známá díky svým restauracím. V čínské zahradě, která je obehnaná vysokou zdí, jsou k vidění exotické rostliny, různé kameny ve tvaru zvířat i překrásné vodopády.

Jeden den z vaší dovolené byste si měli vyčlenit na návštěvu Národního námořního muzea a místního akvária. Obdivovat v něm můžete například válečný křižník Vampire nebo loď kapitána Cooka, Endeavour a řadu dalších. Dětem uděláte radost návštěvou místního akvária. Sportovní fanoušci jistě ocení prohlídku sportovních areálů, které se zde postavily kvůli pořádání olympijských her. Nejvyšší budovou v Sydney je Sydney Tower. Z církevních památek je nejdůležitější katolická katedrála St. Mary' Cathedral. Odpočinout si můžete třeba na místních plážích Bondi nebo Manly.

Zajistěte si letenku do Sydney ještě dnes!

Sydney je také hostitelem mnoha významných akcí. Každoročně zde probíhá například Sydney Film Festival. Konají se zde také bujaré oslavy Silvestra a Nového roku. Každý rok probíhá v Sydney i Masopustní průvod gayů a lesbiček. V roce 2000 se v tomto městě konaly Letní olympijské hry.

A rovnou si rezervujte i nádherný hotel!

© Copyright 2021 | Sydney (Austrálie) | www.esydney.cz
Provozuje: TravelBees.cz