Letecky do Sydney

Sydney - letiště v SydneyLetecká doprava představuje jedinou možnost, jak se do tohoto překrásného australského města dostat. Bohužel z České republiky v současné době neexistuje žádný přímý spoj, se kterým byste se mohly do této tajuplné země dostat.

Pokud si budete rezervovat letenku přes některý rezervační systém v dostatečném časovém předstihu, můžete za zpáteční letenku zaplatit necelých 30 000Kč. Let z pražského letiště Václava Havla na letiště Sydney Kingsford International Airport trvá i s přestupy kolem 20 hodin, během kterých urazíte přes 16 000 kilometrů. Mezi společnostmi létajícími do Austrálie najdeme například leteckou společnost Emirates, Etihad Airways, Delta, British Airways nebo také Czech Airlines.

Mezinárodní letiště Sydney Kingsford Smith International Airpor leží jižním směrem asi 13 kilometrů od centra města. Jedná se o největší a nejrušnější letiště na celém australském kontinentě a zároveň nejstarší nepřetržitě fungující civilní letiště na celém světě.

Kromě tří terminálů, z nichž pouze jeden je určený pro mezinárodní dopravu, se zde nachází i mnoho různých obchodů a restaurací, najdete tu také bankomaty, informace, úschovnu zavazadel i autopůjčovnu. Samozřejmostí je připojení k internetu v rámci celého areálu. Kromě toho se na tomto letišti nachází také modlitebna a dokonce i sprchy.

Do centra města se můžete dostat například městskou hromadnou dopravou. Nastoupit tak můžete například na vlak Airport Link, který do města vyjíždí asi každých 10 minut. Cesta tímto vlakem trvá jen asi 15 minut a zaplatíte za ni kolem 16 AUD. V předstihu si můžete také rezervovat dopravu k hotelu minibusem, který vás dopraví přímo do vašeho vybraného hotelu. Tato služba vás přijde asi na 14 AUD za osobu. Nejdražší možnost představují taxíky, za které zaplatíte 30 AUD, ale záleží na tom, jak daleko je váš hotel od letiště.

Vyhledejte si letenku přes Královna.cz

Místo odletu:
Místo příletu:
Datum odletu: (DD.MM.RRRR)
Datum návratu: (DD.MM.RRRR)
© Copyright 2021 | Sydney (Austrálie) | www.esydney.cz
Provozuje: TravelBees.cz